października 03, 2018 0

Dlaczego warto pozbyć się kompleksów i jak to zrobić skutecznie ? - cz. I.

jak pozbyc sie kompleksow plan

Wyobraź sobie,, że właśnie pozbyłaś się wszystkich swoich kompleksów.
...
czujesz się dobrze w swojej skórze,
lubisz patrzeć na swoje odbicie w lustrze 
i nie wstydzisz się wychodzić z domu bez makijażu.
Jesteś pewniejsza siebie,
masz lepszy humor,
myślisz pozytywnie i częściej się uśmiechasz.
...
Jeszcze raz wyobraź sobie, że właśnie pozbyłaś się wszystkich swoich kompleksów.

A teraz to ZRÓB ! :) 

Jak?

Przedstawiam Ci mój sposób : 


jak pozbyć się kompleksów zabiegi medycyny estetycznej


Przyznam się Wam, że uwielbiam robić wszelkiego rodzaju listy :)

Listę zakupów, listę wydatków, listę rzeczy do zrealizowania, listy marzeń do spełnienia.

Wierzę, że zapisanie swoich zamiarów, 
zwiększa prawdopodobieństwo ich zrealizowania.

Co ważniejsze - mam nawet kilka list na potwierdzenie tej teorii :)

Tym razem jednak dużo ryzykuję....

Nie dość , że mam zamiar wyjawić i pokazać opinii publicznej swoje kompleksy to jeszcze mam zamiar pozbyć się ich w sposób powszechnie uznawany za próźny, głupi i bezsensowny.

Czy gra będzie warta świeczki?
Czy uda mi się szybko i bezpiecznie pozbyć wszystkich kompleksów?
Czy zabiegi medycyny estetycznej działają i czy będę zadowolona z rezultatów ?
I wreszcie czy zabiegi poprawiające urodę naprawdę są uzależniające?

Na te i inne pytania odpowiem Wam w kolejnych częściach artykułu. 
A teraz przejdźmy do sedna i podstawowych założeń całego "eksperymentu" :) 


jak pozbyc sie kompleksow zabiegami medycyny estetycznej

I. Teza:  Mam kompleksy i nie zawacham się ich pozbyć :) 


Pierwszą i najważniejszą zasadą jest stwierdzenie faktu, że (jak zapewne każda z nas) posiadam utwalone w mojej głowie zbiory myśli i wyobrażeń silnie skorelowanych z negatywnymi emocjami - zwane potocznie kompleksami. My, kobiety jesteśmy zdecydowanie bardziej narażone na ich występowanie.

Według badań aż 84 % z nas jest niezadowolonych ze swojego wyglądu, a 89 % posiada kompleksy. Wyniki te nie napawają optymizmem- okazuje się bowiem, że pewność siebie sławnych na całym świecie z niesamowitej urody Polek - mocno szwankuje.

Co ciekawe, aż 70% kobiet przyznało, że poddałoby się zabiegom medycyny estetycznej, aby pozbyć się swoich problemów związanych z wyglądem.

I to właśnie dla nich jest ten artykuł :) 

Jeżeli więc chciałabyś pozbyć się swoich kompleksów, ale nie jesteś przekonana czy zabiegi będą wystarczająco skuteczne - koniecznie zasubrykuj bloga , a w kolejnych 6 artykułach otrzymasz odpowiedź na wszystkie swoje pytania :)

A dlaczego zdecydowałam się na właśnie takie rozwiązanie ? 


jak pozbyc sie kompleksow zabiegi medycyny estetycznej

II. Argumenty : 

Każdy z kompleksów próbowałam zwalczać metodami naturalnymi. Niestety okazały się nieskuteczne. 

Żeby nie było, nie poszłam na łatwiznę ;) Każdy z posiadanych kompleksów próbowałam zniwelować za pomocą kilku różnych metod - mniej lub bardziej naturalnych. Efekt owszem był, ale niestety niezadowalający. Aby pozbyć się kompleksu trzeba uzyskać efekt WOW, a nie jakieś tam  "widoczne powiększenie" czy "zmniejszenie wypadania aż o xx%". Niestety kosmetykami  dostępnymi w drogerii nie uzyskamy takiego efektu, a już na pewno nie w sposób natychmiastowy. Co innego medycyna estetyczna :) Ona jest w stanie zaoferować nam szybką zmianę i prawdziwą metamorfozę wyglądu już podczas 1 wizyty ! I tu przechodzimy do kolejnego argumentu :)

 Zabiegi kosmetyczne pozwalają nam na szybkie i skuteczne pozbycie się kompleksu. 

Przyznam się Wam, że nie należę do osób cierpliwych :) Nie lubię długo czekać na efekty podejmowanych przeze mnie działań. Tak, jak wspomniałam kompleksy to utrwalone wzorce myśli, wywodzące się zazwyczaj jeszcze z czasów naszej młodości, a nawet dzieciństwa. Nie można pstryknąć palcami i tak po prostu się ich pozbyć z głowy. Co innego z ciała :) Skuteczność zabiegów kosmetycznych jest ogromna. Na dodatek mamy do wyboru całą gamę tych, które wystarczy wykonać tylko raz, aby uzyskać zadowalający rezultat. I właśnie  na nich mam zamiar się skupić. 

Zabiegi są bezpieczne, a ich powikłania należą do rzadkości.

Ten argument przekonał mnie całkowicie. Kiedyś myślałam, że ryzyko związane z zabiegami inwazyjnymi jest dużo większe. Przygotowując się do tego materiału musiałam jednak dokładniej zaznajomić się z tematem. I co się okazało? Powikłania należą do rzadkości, a ich przyczyną są w większości wypadków albo słabej jakości preparaty , albo brak odpowiednich umiejętności osoby wykonujacej zabieg. I jedną i drugą przyczynę możemy łatwo wyeliminować- sprawdzając dokładnie miejsce wykonywania oraz użyte w zabiegu preparaty. 

jak pozbyc sie kompleksow plan


A teraz to, na co zapewne czekacie :)
 

III. Lista moich kompleksów wraz z planem na ich pozbycie się :)

1. Podwójny podbródek.

Chyba cały tłuszcz, który zjadam odkłada mi się w dwóch miejscach :) Pierwszym z nich jest brzuch, który jest zarazem chyba największym moim kompleksem. Drugim natomiast jest... drugi podbródek ;) Mój tłuszcz po prostu uwielbia to miejsce, ja za to nie uwielbiam jego tam :) Próbowałam wszystkiego, aby się go pozbyć. Schudłam, smarowałam kremem, masowałam, a nawet ćwiczyłam mięśnie szyji - niestety nie osiągnęłam żadnych rezultatów. Wniosek : podbródek to bardzo ciężka do naturalnego wyeliminowania sprawa. Nie wiem czy w ogóle możliwa.

Plan: Lipoliza iniekcyjna.

Szybki i skuteczny zabieg rozpuszczający miejscowo zgromadzony tłuszcz.

2. Brwi - za wąskie , za krótkie, za jasne.

Za ten kompleks ponoszę niemal w całości osobistą odpowiedzialność. Moje naturalne brwi były gęste , ciemne, bardzo szerokie i wyraziste. Niestety kiedyś wpadłam na genialny pomysł, by je.... zgolić :) Genialny plan szalonej nastolatki daje o sobie znać do dnia dzisiejszego. W niektórych miejscach brwi już nigdy nie odrosły, a co za tym idzie nie prezentują się tak jak powinny. Używałam odżywki, która częściowo poprawiła stan brwi. Stosowałam hannę, która co prawda daje zadowalający efekt, ale niestety na krótko. Kompleks można też łatwo zakryć codziennym makijażem. Ale, żeby uzyskać efekt WOW trzeba skorzystać z Planu B :)

Plan : Makijaż pernamentny brwi.

Natychmiastowy i długotrwały makijaż korygujący kształt i kolor brwi.

3. Podkrążone oczy. 

Z tym kompleksem zmagam się niemal od zawsze. Już jako dziecko miałam widoczne cienie pod oczami, a z biegiem lat problem tylko się pogłębił. Niestety to w mojej rodzinie genetyczne - ma je zarówno moja mama, jak i rodzeństwo. Próbowałam różnych metod. Naturalnych okładów z herbaty rumiankowej czy plastrów świeżego ogórka, specjalistycznych kremów i żeli pod oczy, a także sposobu najprostszego i najbardziej oczywistego - wysypiania się :) Nic nie przyniosło rezultatów, jedynie umiejętnie wykonany makijaż jest w stanie ukryć problem, ale niestety nie pozwala o nim zapomnieć.

Plan: Karboksyterapia/ Fale radiowe / Laser

W związku z tym, że wybór zabiegów służących niwelacji cieni pod oczami jest duży, a pożądany efekt zależy od przyczyny problemu - wybór odpowiedniej metody pozostawiam specjaliście.


4. Niesymetryczne i niepełne usta.


XXI w. to absolutny focus na kobiece usta. Za sprawą kwasu hialuronowego wymagania w tym temacie znacząco wzrosły :) Wystarczy wejść na swoje konto na Instagramie by zostać zalanym falą idealnych zdjęć, idealnych dziewczyn , z idealnymi ustami. To niestety nie poprawia pewności siebie "zwykłych" kobiet :)  Ale i na to jest sposób. Ja stosowałam szminki powiększające usta, które dają widoczny efekt, ale niestety krótkotrwały. Poddałam się również zabiegowi nieinwazyjnego powiększania ust falami radiowymi - usta są po nim pełniejsze, ale brakuje wspomnianego wyżej już wielokrotnie efektu WOW.

Plan: Wypełnienie ust kwasem hialuronowym (0,5 ml.)

Szybki zabieg powiększający usta, zapewniający natychmiastowy efekt. 

5. Cienkie i wypadające włosy.


Moje kompletne utrapienie i jednocześnie najczęstszy problem kobiet. Okazuje się , że zdecydowana większość z nas chciałaby mieć zupełnie inne włosy niż posiada. Brunetki chciałyby być blondynkami, a właścicielki prostych włosów - chciałyby mieć kręcone.  I na odwrót. Prawie każda z nas ma jakiś kompleks z nimi związany - albo są zbyt cienkie, albo za bardzo się puszą, albo wypadają, albo się przetłuszczają. Moim problemem jest właśnie wypadanie i mimo stosowania suplementów diety, maseczek regenerujących, olejków i wcierek - zarówno aptecznych , jak i drogeryjnych - włosów wciąż jest za mało. 

Plan: Zagęszczanie i przedłużanie włosów.

Najlepszy i najszybszy sposób na kompletną metamorfozę fryzury.

IV. Ocena rezultatów

Eksperyment będzie przeprowadzony bardzo skrupulatnie - podparty nie tylko moją subiektywną opinią, ale również dokładnymi fotografiami przed i po każdym zabiegu.
Na koniec metamorfozy umieszczę również swoje zdjęcie w całej okazałości i bez makijażu - zarówno przed, jak i po wszystkich zabiegach i ponownie dokonam subiektywnej oceny samej siebie :) Poproszę również o obiektywną ocenę Was- moich czytelników.  

A teraz przedstawiam Wam moją ocenę na dzień dzisiejszy : 

Usta - 5/10
Oczy- 6/10
Włosy - 5/10
Twarz - 6/10

Ocena ogólna - 5,5/10 

Czy na koniec eksperymentu ocena będzie wyższa?

Tego nie wiem nawet ja :) 

V. Podsumowanie

Kompleksy to negatywne wzorce myśli, które działają na naszą niekorzyść:

- obniżają naszą pewność siebie
- zmniejszają wiarę w swoje możliwości 
- psują nam nastrój
- powodują, że nie robimy rzeczy, które byśmy zrobić chciały

Po co z nimi żyć, skoro możemy się ich pozbyć? 

jak pozbyć się kompleksów


"Nic samo się nie zmieni. Nie wystarczy pomyśleć, że „chcę”. Nie wystarczy zrozumieć jak powinno być. Trzeba własnoręcznie, uparcie, codziennie, wytrwale namawiać swoją podświadomość do takiej zmiany jaką chciałabyś osiągnąć. Tylko wtedy zmieni się twój sposób myślenia, a zarazem z nim zmieni się całe twoje życie."

B. PawlikowskaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz