maja 15, 2018 2

Film -Top 5 - najlepszy thriller psychologiczny cz. I

"Zwierzęta nocy" (2016) - film bardziej przypomina psychologiczny melodramat niż thriller z prawdziwego zdarzenia. Nie sposób się jednak na nim nudzić. Wraz z główną bohaterką staramy się odpowiedzieć na trudne, egzystencjalne pytania- czy dokonałam w życiu właściwych wyborów? Czy błędy , które popełniłam zostały mi wybaczone? Czy gdybym mogła cofnąć czasu, poszłabym inną drogą? Pytań jest wiele, brak jednak na nie jednoznacznej odpowiedzi. Genialny reżyser- Tom Ford doskonale wiedział co zrobić, aby zainteresować widza. Film jest ciekawy, wciągający, klimatyczny - dokładnie taki, jaki lubię - czyli wart zapamiętania.

Moja ocena - 8/10 , ocena na Filmweb - 7,2/10 

link na Filmweb - tutaj."Coś za mną chodzi" (2014) - bardzo psychodeliczny thriller dla widzów o naprawdę mocnych nerwach. Film opiszę krótko, aby nie zdradzić Wam zbyt wielu szczegółów. Pomysł na fabułę jest oryginalny, dla niektórych może nawet zbyt oryginalny. Mogę Wam jednak obiecać, że jeśli spróbujecie się w niego wciągnąć, nie oceniając jego koncepcji - na pewno tego nie pożałujecie. Film ma tak świetną , nastrojową muzykę, że gwarantuje Wam niezapomniane doznania i kilkudniowy strach, że....... coś za Tobą chodzi :)

Moja ocena - 7/10 , ocena na filmweb - 5,5/10

link na Filmweb - link. "Wszystko, co dobre" (2010) -  to naprawdę fajna pozycja na niedzielny wieczór. Fakt - film jest trochę przewidywalny , szczególnie dla takiego thrillerowego maniaka, jak ja :)  Mimo to oceniam go na 7 punktów. Dlaczego? Bo narrator powoli zdradza kolejne ukryte między bohaterami sekrety- a ja jestem kobietą, i jak każda kobieta po prostu uwielbiam sekrety. Do końca trzyma w napięciu i dopiero ostatnich 5 minut pokazuje to, czego widz przez cały film może się tylko domyślać. Stanowi połączenie melodramatu z thrillerem. Opowiada prawdziwą historię mezaliansu pomiędzy spadkobiercą wielkiego potentata na rynku nieruchomości,a młodą dziewczyną z ubogiej rodziny. Dla mnie , ciekawą historię. A znakomita gra aktorska Ryana Goslinga podnosi moją całkowitą ocenę o 1 punkt wyżej :) Warto obejrzeć !

Moja ocena 6,5/10  , ocena na Filmweb - 6,6 /10  

link na Filmweb: link


"Split" (2016) - uwielbiam filmy dotyczące tak skomplikowanych chorób psychicznych jaką z pewnością jest osobowość mnoga. Już sam fakt, że film dotyczy akurat tej przypadłości sprawia, że jest to dla mnie pozycja , której nie sposób ominąć. Historia prawdziwa i dość przewidywalna, w końcu czego można się spodziewać po bohaterze z mnogą osobowością - jak nie właśnie kilku osobowości ;) Film jednak doceniem za niesamowitą grę aktorską, jednego z moich i mojego M. ulubionych aktorów - Jamesa McAvoy'a i przyznaję mu wyższą niżbym normalnie przyznała notę :)

Moja ocena 6,5/10 , ocena na Filmweb- 7,3/10 

link na Filmweb- link.


"Eksperyment" (2010) - film zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami z 1971 r. - znanymi na całym świecie pod nazwą : eksperyment Stanford . Kto nazwę słyszał, ten wie, na czym ten eksperyment polegał. A kto nie, temu uchylę rąbka tajemnicy ( mimo , że nienawidzę spojlerować ;)
Fabuła filmu skupia się na symulacji więziennego życia, a głównym pytaniem, które zadaje nam reżyser jest - Jak daleko człowiek jest w stanie się posunąć? Ten film jest przerażający mimo, że nie ma w nim strzelanin, ani seryjnych morderców. Ten film jest przerażający, bo uświadamia nam, że każdy z nas może stać się mordercą. Nawet Ty sam.

Moja ocena - 6/10, ocena Filmweb - 7/10 

link na Filmweb - tutaj.


 Na dziś to koniec, ale jeśli spodobała Wam się ta lista, zostawcie po sobie jakiś znak, a z pewnością powstaną kolejne jej części :) Pozdrawiam Was serdecznie i do usłyszenia niebawem :) 


2 komentarze:

 1. Moj plan na dzisiaj to Cos za mna chodzi - intrygujacy opis.
  Czekam na kolejna czesc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo ! Chętnie usłyszę Twoją opinię na temat tego filmu, jak i pozostałych propozycji :) Kolejną część postaram się zrealizować jak najszybciej :)

   Usuń