kwietnia 26, 2018 0

Recenzje restauracji- Tapas Bar Romesco - Warszawa - Bielany

Cudowne miejsce, wspaniały klimat, niecodzienne, niezwykłe smaki - 10/10 (przyjazny zwierzakom) - W Warszawie nie znamy drugiego takiego miejsca, czemu? Zapraszam do lektury.

Kiedy jeszcze rok temu, zaczynaliśmy myśleć dopiero o takim blogu, jaki aktualnie staramy się prowadzić, nie przypuszczałem, że trafię w tak klimatyczne miejsce z tak dobrym jedzeniem, które przenosi nas z każdym kęsem do prawdziwej Hiszpanii. Takim właśnie miejscem jest Tapas Bar Romesco .
Nie po raz pierwszy odwiedziliśmy to wręcz kulinarnie magiczne miejsce.
Dzisiaj zamówiliśmy znane nam już dania, doprowadzając nasze kubeczki smakowe do szaleństwa.
Kaszanka Iberyjska z Kozim serem i cebulką
Przegrzebki w sosie mango
Zupa czosnkowa z jajkiem sadzonym
Bób po katalońsku.
Ta kaszanka jest daniem bardzo delikatnym o charakterystycznym smaku, który w połączeniu z kozim serem, cebulką i tortillą sprawia, że oczy same się zamykają, a ciało przeszywają ciarki. Dla nas kaszanka kojarzy się z daniem ciężkim i tłustym,w wersji hiszpańskiej, jest to coś zupełnie innego.

Przegrzebki dzisiaj smakowały tak samo jak za pierwszym razem, kiedy ich spróbowaliśmy. Sos mango idealnie komponuje się ze smażonymi przegrzebkami. Do dania podawana jest podpieczona bułka. Smaki mile przenikają kubeczki smakowe od pierwszego do ostatniego kęsa. Jest to najlepsza wersja Małży św. Jakuba jaką kiedykolwiek jadłem.

Zupa czosnkowa została podana na początku uczty, rozgrzewająca, delikatnie ostra z wyczuwalnym smakiem czosnku. W zupie znajdziemy jajko sadzone. Po raz kolejny wszystko bardzo dobrze dopasowane.

Bób po Katalońsku jest czymś czego u nas się chyba w innym miejscu nie znajdzie. Jest to danie bardzo kojarzące się z Hiszpanią. Kawałki podpieczonego mięsa wraz z przyprawami tworzą piękne tło dania, które jest rajem w ustach smakoszy bobu .

O każdym z dań, jakie serwuje przesympatyczny pełen zapału i optymizmu kucharz mógłbym rozpisywać się godzinami, używając wyrażających zachwyt różnorakich określeń, zamiast tego proponuję abyście sami odwiedzili to specjalne miejsce.
Obsługa miła, klimat tworzony przez przygotowywane na naszych oczach pyszne dania, których aromat rozchodzi się po całym lokalu.
Właściciel restauracji jest w pełni świadomy tego co robi, cudownie dobiera smaki, często zmienia menu, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dobra restauracja to też pracujący w niej ludzie, a Pan Darek bardzo dobrze o tym wie.
Ponieważ jest to miejsce specjalne, ma ono stałe spore grono Klientów, dlatego radzimy przed wybraniem się do Romesco dokonać rezerwacji w innym razie będziemy zmuszeni czekać na zwolnienie się miejsca.
W ostatnich miesiącach przesympatyczny właściciel, Pan Darek Opasek otworzył drugą restaurację na Bielanach - gratulujemy i życzymy powodzenia.
Reasumując:
Obsługa - 10/10
Atmosfera - 10/10
Cena - 10/10
Smak - 10/10

@obiektywnysmak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz