kwietnia 18, 2018 0

Recenzje restauracji - Restauracja Dom - Warszawa - Bielany

Restauracja Dom - 6/10 - bywało lepiej.


recenzja restauracji dom warszawa
Restauracja Dom


Kilka dni temu znaleźliśmy chwilkę po pracy, aby wybrać się kolejny raz do Restauracji DOM. Nie była to nasza pierwsza wizyta w tym miejscu.
Dużym plusem jest możliwość przyjścia tu z pieskiem, nie jest to takie oczywiste, my miłośnicy czworonogów wielokrotnie rezygnujemy z odwiedzenia fajnych miejsc ponieważ nie można wziąć ze sobą psiaka, który przecież jest członkiem rodziny.
W drodze przeczytaliśmy nowe opinie o tym miejscu dostępne w sieci i byliśmy nieco zaskoczeni, pamiętamy z przed roku wyśmienite dania...
W menu znajdziecie min. żurek, którego jestem wielbicielem (lunch), my przyjechaliśmy na późny obiad, ale udało się zamówić zupę co do której miałem duże oczekiwania.
Zamówiliśmy więc jeden żurek, do tego makaron z grzybami i policzki wołowe, do picia dwa razy lemoniadę.
Zdjęcie żurku w pełni chyba pokazuje jego smak - kiełbasa wygotowana, smak cienkiego rosołu, wyobraźcie sobie moje zaskoczenie  bu... a miałem taką ochotę na dobry żurek, jaki można zjeść w restauracjach Zapiecek... Niestety nic dobrego nie mogę o nim powiedzieć... Jeżeli obsługa wiedziała, że otrzymam rozwodnioną zupę, powinna poinformować o braku możliwości jej zamówienia. Jeżeli jednak według kucharza, tak powinien żurek wyglądać, to pozostawię to bez komentarza. Rozumiem, że Pan chciał spełnić moje życzenie, jednak w tej sytuacji powinien starać się tego uniknąć, poprzez zwykłą informację - Żurek podawaliśmy na lunch, niestety nie można go teraz zamówić i byłoby po sprawie... szkoda...
Po chwili czekania kelner podał nam dania główne.
Makaron (tym razem ja miałem pecha wybierając gorsze dania), własnej roboty i tu duży plus, w smaku ok, sos z kurkami które było widać, ale nie za bardzo było je czuć  podobno lepszy smak uzyskuje się poprzez podsmażenie grzybów, postaram się to niedługo sprawdzić osobiście. Sos do makaronu z winem, które jednak nie było odparowane, wino było tak bardzo wyczuwalne, że zabijało smak makaronu i grzybów.
recenzja restauracji dom warszawa
Restauracja Dom

Policzki wołowe bardzo delikatne, wręcz pyszne, miło komponowało się z całością puree z batatów, to danie zdecydowanie polecamy. Rozpływające się w ustach mięso to to, co tygryski lubią najbardziej.
Lemoniada smaczna odświeżająca.
Całość oceny zdecydowanie podnosi danie mięsne.
recenzja restauracji dom warszawa
Restauracja Dom

W opiniach restauracji często jest mowa o braku umiejętności kelnerskich, które również oceniamy dość nisko, przez brak profesjonalizmu, chociaż obsługa była miła.
Tradycją już jest zamówienie doskonałego sernika z sera koziego, które i tym razem zamówiliśmy na wynos.
Restauracja posiada w ofercie również bardzo dobre młode wino, które również możemy polecić.
Reasumując:
Obsługa - 5/10
Atmosfera - 9/10
Cena - 5/10
Smak - 5/10
@obiektywny smak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz