kwietnia 20, 2018 0

Recenzje restauracji - Aioli Cantine Bar - Warszawa- Środmieście

Aioli - Świętokrzyska - 9,5 / 10 teraz już wiem, czemu ciężko tu z miejscami - Brawo. (przyjazna zwierzakom)


Restauracja AIOLI jest jednym z nielicznych miejsc, które są przemyślane. Widać tu pomysł na atmosferę, wystrój, plan działania. Wieczorki dla seniorów - myślę, że dużo restauracji o tym myślało, ale pomysłu jednak nie zrealizowało... Czemu? Brak odwagi?
Szacunek...
Lunch składający się z dwóch dań - 19 pln, albo kup kawę a śniadanie dostaniesz za 1 pln. Odważnie i pomysłowo - mistrzowie !
Odwiedziliśmy to miejsce dzisiaj po raz pierwszy. Zawsze odstraszały nas tłumy przed wejściem (podobnie jest w Thaisty, które opiszemy w innym terminie - brak zdjęć), ale po dzisiejszej kolacji, myślę że będziemy wcześniejszych decyzji żałować.
Zacznijmy od bardzo miłej, otwartej, sympatycznej obsługi. Pani z uśmiechem nas przywitała, czuliśmy się jakbyśmy rozmawiali ze... znajomą (używając sformułowania PANI, czułem się wręcz niezręcznie, ale to oczywiście duży plus) Pożartowaliśmy sobie troszkę, o wszystko mogliśmy spytać otrzymując właściwą konkretną odpowiedź (dziękujemy za dobre sugestie  ).
Dzisiaj byliśmy w trójkę, nasza przyjaciółka nic do jedzenia nie chciała zamówić. Pani Kelnerka, niczym wykwalifikowany handlowiec z wieloletnim wykształceniem bez chwili wahania zaproponowała deser. Chcieliśmy dopytać, jakie są opcje, ale otrzymaliśmy informację, że zaraz do tematu wrócimy . Po raz pierwszy w restauracji w Warszawie spotkałem się z prezentacją deseru przed zamówieniem. Pani przyszła z deską, na której znajdowało się 5 lub 6 różnych deserów umieszczonych w szklanych naczyniach, szklankach, do tego prezentacja i omówienie smaków pobudzające apetyt - majstersztyk w wykonaniu sympatycznej Kelnerki - blondynki .
Nie wiem jak Wam, ale mi po raz pierwszy zdarzyło się zjeść deser na przystawkę. Niecodzienny, przepyszny chrupiący "snickers", w którym znaleźliśmy min. karmel, cudowną rozpływającą się bitą śmietanę o kremowej konsystencji. Określenie "Niebo w gębie" będzie tu adekwatne, ja chcę więcej i więcej...

Jak tylko zjedliśmy desery, otrzymaliśmy zamówione dania TURKEY SANDWICH i SHRIMPS CAZUELA Krewetki w mleku kokosowym na ostro.
Kanapka z chlebem pszenno-żytnim na zakwasie z chrupiącą skórką. Między dwoma solidnymi kawałkami delikatne mięsko z dodatkami min. konfitura z figi. całość idealnie dopasowana. Bardzo smaczne danie, do którego dodawana jest zdrowa sałatka i frytki z sosem AIOLI, dokładnie takim, jaki miałem przyjemność jadać w Hiszpanii. Jesteśmy pod dużym wrażeniem smaku i konsystencji sosu. Frytki też przesmaczne...

Moje danie to wspomniane wcześniej krewetki, które można zamówić w trzech wersjach, moja to mleko kokosowe. Tu muszę podziękować mojej wspaniałej żonie, za to że wybrała właśnie ten smak. Nie lubimy Krewetek przesmażonych, które często są podawane w restauracjach, tracą one wtedy swoją niecodzienną konsystencję i smak, te były usmażone w punkt. Sos delikatnie ostry, taki aby nie zabił smaku bohatera dania, do tego dwa kawałki piady, która zresztą super smakowała również z sosem Aioli . Całość doskonała - poproszę o przepis (zostawię go dla siebie - obiecuję) tym na pewno zaskoczyłbym żonę, szykując dla niej podczas naszych rozmów, późnym wieczorem kolację.

Nasza ocena mogła być tylko jedna... 9,5 na 10 możliwych punktów. Szybko, bardzo smacznie i miło.
Porcje uczciwe 
Miejsce idealne na spotkanie ze znajomymi, ale kolacja z drugą połową też będzie bardzo miła przy jednym z bocznych stolików.
Wchodząc widać zadowolenia na twarzach gości.
Wyjątkowe miejsce, które powinien odwiedzić każdy, kto ceni sobie kuchnię na najwyższym poziomie.
Reasumując:
Obsługa - 10/10
Atmosfera - 9/10 (troszkę ciasno)
Cena - 10/10
Smak - 10/10


@obiektywnysmak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz