kwietnia 17, 2018 4

Uroda - Perfekcyjny makijaż- czyli jak odpowiednio podkreślać swoją urodę na co dzień ?porady jak zrobić perfekcyjny makijaż


Odpowiedź na to pytanie nigdy nie będzie do końca jednoznaczna, bo zależy od tego.... komu chcemy się podobać bardziej – koleżankom, czy naszemu M. lub jakiemukolwiek innemu M. ,
którego akurat mamy na myśli :)

Bo jak powszechnie wiadomo to, co my myślimy na temat makijażu, nie do końca pokrywa się z tym co myśli o tym męska część populacji. Usłyszałyście kiedyś od faceta, że wyglądacie pięknie bez makijażu?...Też byłyście zdziwione?... Jak to możliwe?....Czy on jest ślepy?...Nie widzi moich worków pod oczami, zmarszczek nad wargami?...
Ano, (podobno) nie widzi...
Mężczyźni mają wypracowaną w sobie wyjątkową zdolność- wybiórczość wzroku, która sprawia, że nie widzą worków, za to nadmiar korektora działa na nich jakbyśmy były pomalowane barwami wojennymi.
Za to koleżanki...Koleżanki, to już zupełnie inna sprawa. Wystraczy, że rzęs nie pomalujesz, a już pytają czy na pewno dobrze się czujesz :) I raczej nie zdarza się, żeby jakakolwiek kobieta jakiejkolwiek innej kobiecie mogła szczerze powiedzieć, że wygląda ona piękniej bez makijażu niż w nim. No chyba, że matka córce. Ale ten wyjątek potwierdza tylko regułę, że my kobiety mamy inne poczucie piękna, a żeby Twój make-up spodobał się równie bardzo przedstawicielom obu płci skorzystaj z poniższych zasad :
 1. Przede wszystkim nie szkodzić!
  Główną zasadą, która powinna Ci towarzyszyć podczas wykonywania codziennego makijażu, jest to , aby nie zaszkodzić swojej urodzie. Nie nakładaj więcej makijażu niż jest Ci to potrzebne, żeby nie uzyskać efektu przerysowania i się wizualnie nie postarzyć.
 2. Podkreśl swoje zalety.
  Masz długie rzęsy? - wyeksponuj je w codziennym makijażu , ograniczając cały make-up oczu do pomalowania rzęs.
  np. Megan Fox, Katarzyna Cichopek
  Masz piękne, pełne usta? - skup całą uwagę na nich , podkreślając je seksownym kolorem.
  np. Nude, Fuksja, Pomarańcz
  Masz jasną, delikatną skórę? - wyeksponuj ją, zamiast niepotrzebnie opalizować.
  np. Lily Colins.
 3. Ukryj wady.
  Ukryj to czego w sobie nie lubisz, tak abyś poczuła się dobrze w swojej skórze.
  Masz duży nos? Zbyt pulchne policzki? Za wysokie czoło? Z pomoca przyjdzie Ci konturowanie. W następnych artykułach opiszę ze szczegółami na czym polega i jakie wady może skutecznie zniwelować :) A nie ma rzeczy nie do ukrycia :)
  A na koniec...
 4. Dodaj coś, co sprawia, że poczujesz się sexy !
  To może być jakiś szczegół znany tylko Tobie, lub zapamiętany 15 lat temu komplement, który usłyszałaś od znajemego, a który wyjątkowo zapadł Ci w pamięć. Jeżeli czujesz się wyjątkowo dobrze z ustami pomalowanymi na czerwono, albo nie wyobrażasz sobie makijażu bez kreski na górnej powiece, to ją sobie po prostu rób codziennie.

Bo najważniejsza w tym wszystkim jesteś Ty. I najseksowniejsza jesteś, też Ty, właśnie wtedy kiedy podobasz się samej sobie( udowodnione naukowo i sprawdzone praktycznie)

4 komentarze:

 1. Bardzo fajne wskazówki i na pewno przydatne w zrobieniu idealnego makijażu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Niby proste, ale trzeba kobietom przypominać :)

   Usuń
 2. Heh na codzień wybieram make up z konturowaniem, od święta pełny . Mój M lubi mnie w pełnym makijażu, bo wyglądam poważniej, a tak jak nastolatka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tacy mężczyźni też się zdarzają i ja oczywiście nie mam nic do tego :) Mój zdecydowanie woli delikatny makijaż , im go mniej , tym dla niego lepiej :) Ja jego opini do końca nie podzielam, ale cóż... w końcu to jemu najbardziej chcę się podobać :)

   Usuń